NOV v Rakovi 20.7.2020

Nov v Rakovi 20.7.2020

„Kto sa pozerá von, sníva; kto sa pozerá dovnútra, bdie.“ C. G. Jung

Tohtoročný (v poradí už druhý) Nov v Rakovi bude dnes v čase 19:32. Konjunkcia Slnka s Lunou je v opozícii na Saturn, ale i Jupitera a planéty nachádzajúcej sa v tejto trojkonjunkcii v ich strede a dodávajúcej im ešte väčšiu silu, planéty Pluto. Celá opozícia sa nachádza v Kozorožcovi a všetky planéty sú teraz tzv. retrográdne, to znamená, že sa vracajú a umožňujú nám hlbšie sa pozrieť na témy, ktoré sa Raka, ale i Kozorožca týkajú. Rak a Kozorožec sú kardinálne znamenia a predstavujú v našich horoskopoch základnú os, kde „ja“ a „ty“ môže prebývať a prejavovať sa, kreovať, mať zázemie. Os medzi 4. a 10. domom v horoskope znamená vplyv našich rodičov. Témy nášho pôvodu, domova, materstva, ale i otcovstva. Napätie medzi témami rodinného života, odpútania sa od rodiny a povolaním, ale aj vnútorné dieťa v nás sa môže dostať do rozporu s dospelým správaním. Vnútorný svet, dospelosť, citová zrelosť.

Vnútorný svet, naše hlboké postoje, možnosť prehodnotiť, skúmať náš emocionálny svet, posvietiť si na naše mechanizmy fungovania a preberania zodpovednosti v situáciách týkajúcich sa nášho domáceho sveta, nášho domova, rodiny, ale i vytvárania intímneho sveta okolo seba. Kozorožec predstavuje naše spoločenské uplatnenie (Medium Coeli). Vždy, keď sa približujeme k nášmu najhlbšiemu bodu v horoskope, ktorý sa nachádza v najväčšej hĺbke v horoskope (Immum Coeli), prichádza chvíľa, kedy je dobré sa zastaviť a prijať všetko to, čo sme sa doteraz naučili. Potrebujeme si vytvoriť priestor. Na niečo nové. A snáď nie je správnejší čas ako Nov. Niekto celý život zhromažďuje informácie a nikdy nezakorení, nezastaví sa. Niekto sa zastaví príliš zavčasu. V tomto Nove bude dôležité doterajšie vedomosti, skúsenosti, naučenia zo života prijať, aby sme sa mohli rozhodnúť čo pustíme k sebe do hĺbky a čo potrebujeme vypustiť, či od/pustiť. Naša hĺbka, naše poklady, ktoré sa rozhodneme zakoreniť môžu potom vyrásť v prekrásny zdravý strom.
Tento Nov je najmä o schopnosti vyčkať, pozrieť sa do hĺbky, prehodnotiť. Je viac o selekcii a prehodnocovaní ako o štartovaní veľkých vecí. Môžu sa prejaviť napätie a rozpory, ale i základné konflikty smerované na naše najdôležitejšie životné témy – rodina a životné poslanie. Je na mieste zvoliť pozvoľnejšie tempo, aj keď planéty nás tak trochu tlačia, ale sú tak trochu lenivé hýbať sa dopredu, lebo sú retrográdne, čo tejto intenzite dodáva hĺbku, zastavuje nás, núti premýšľať, ísť do seba.

Rytmus Luny nám umožňuje každý mesiac, keď sa Luna dotýka Slnka vstúpiť do nových začiatkov, či rôznych re-štartov vždy s novou energiou, ktorá je charakteristická pre znamenie, ktorým práve Luna prechádza a ona ju tak krásne naberá a sála spolu so Slniečkom ku nám. A tento celý rok je o citlivosti, hodnotách, jemnosti, ženskej energii, láskavosti, rodine a všetkému tomu, čo rodina pre nás znamená. A preto je dnes krásne naladiť sa na rytmus začínania a jemnú ženskú energiu v sebe viacerými pokladmi, ktoré nám naša Matka Zem ponúka. Vypiť nechtíkový či prasličkový čaj, urobiť rituál s chryzoprasom, či dať si jemnú aromaterapiu s jazmínom.

Dni Raka, VODNÉ či CUKROVÉ sú dni, keď nám akosi viac chutia sladké jedlá, ale aj viac z nich priberáme. Cukry ovplyvňujú nervový systém. Ľahšie v týchto dňoch priberáme, preto je vhodnejšia ľahšia strava. Teraz je vhodné urobiť niečo pre naše PRIEDUŠKY, PĽÚCA, PEČEŇ, ŽALÚDOK. Bude to mať 2x väčší vplyv ako inokedy.
Dni Raka sú zároveň dňami listov. Sú vhodné na výsadbu koreňovej zeleniny i v boji proti nadzemným škodcom. Je vhodné zaliať izbové kvetinky, pohnojiť ich, ale i napríklad pokosiť trávnik.
Bylinky nazbierané v dňoch Raka pôsobia blahodárne na bronchitídu, pečeňové a žlčníkové ťažkosti, žalúdok.

PETROTERAPIA: V prípade, že máme starosti a chceme si dopriať radosť a harmonizáciu práve petroterapiou, teda kamienkami, tak vezmeme niektorý z kamienkov vhodný na tieto dni a jemne masírujeme celú oblasť palca ruky, najmä pri koreni prsta v čase medzi 10-11h, posilníme energiu sleziny. Kamienky ako CHRYZOPRAS, ZELENÝ AVANTURÍN, JADEIT, MESAČNÝ KAMEŇ, ACHÁT GEÓDA sú vynikajúce na podporenie citlivej račej energie. Chryzopras je kameň vedomého zažívania krásy, vzťahovej ľahkosti i vedomého tvorenia intimity vo vzťahu. Mesačný kameň podporuje našu intuíciu, Achát geóda je kameň pravdy, zdravého rozumu i ochrany budúcich mamičiek a plodu, Jadeit je kameň šťastia a prosperity, Avanturín je známy ako kameň šťastia.

??BYLINKY: Na posilnenie pľúc je vhodná kombinácia byliniek: Pamajorán, Praslička, Lipa, Podbeľ list, Medovka. MEDOVKA hladí naše srdce, PAMAJORÁN nás otvárania radosti z malých vecí, PRASLIČKA nám pomáha rozpoznať to čo pretrvá a dodáva nám väčšiu trpezlivosť pri nachádzaní správnych vecí.
Výborný čaj na detox pečene je: Breza, Repík, Čakanka, Jablčník, N. REPÍK nás otvára väčšej radosti. ČAKANKA väčšej aktivite, zmyslu pre disciplínu.

??AROMATERAPIA: Urobme si radosť s vôňami ako je KOPÁL, JAZMÍN, RUMANČEK, či POMARANČ, ktorý nám prináša radosť. Jazmín je antidepresívny a je to vôňa harmónie. Harmanček je protizápalový, antiparazitný, upokojuje nás a dovoľuje nám prijatie.

??TERAPIA FARBOU: v dňoch Raka je skvelá farba ZELENÁ. Na jednoduchý rituál môžeme použiť čokoľvek z tejto farby a podporiť tak naše plány do budúcna, či naše vzťahy a pozvať k sebe anjelov.

?ZLATÉ PRAVIDLO V DŇOCH RAKA: Všetko čo urobíme pre náš hrudník, pľúca, pečeň, žlčník sa prejaví dvojnásobne pozitívne, okrem akýchkoľvek operatívnych zákrokov samozrejme.

Dovoľme našim vnútorným presvedčeniam dostať sa tam, kde to nášho ducha baví, telu vonia, dušu hladí, srdce teší a my v láske a radosti rastieme.

AFIRMÁCIA: „Som v dokonalom súlade s rytmom svojho tela, srdca, duše i ducha. Som láska.“

autorka textu Mgr. Janka Porubanova*

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *