Veronika Horváthová

Milujem prírodu, nočnú oblohu plnú hviezd, komunikovanie s ľuďmi, nové výzvy, históriu, cestovanie, písanie, sebarozvoj, vzdelávanie, knihy, varenie… prosto život s každodennými „prekvapeniami“. Mojím detským snom bolo byť lekárkou alebo psychologičkou, nakoľko telo a skúmanie mi bolo blízke vzhľadom k môjmu zdravotnému stavu. Som od 7 rokov na invalidnom vozíku a som vďačná, že aj napriek svojmu hendikepu si plním svoje ciele. Často krát sa stáva, že detské sny zostanú v zabudnutí, ale psychológia, psychosomatika,  ľudské podvedomie a vedomie mi je stále veľmi blízke, a preto objavujem aj iné spôsoby práce s ňou. Môj uhoľ pohľadu na svet sa vďaka „fyzickému obmedzeniu“ formoval do podoby, že v živote sa pozerám na veci „ako sa dajú urobiť“, a ako obchádzať bariéry, ktoré sú často krát len v predsudkoch. Život ma napokon zaviedol na štúdium politológie a mám  I. a II. stupeň, pretože ma dejiny a všeobecný prehľad z rôznych humánnych vied zaujímal. Po štúdiu som pracovala a pracujem v oblasti účtovníctva a administratívy. Mojou záľubou je varenie a pečenie, v ktorom nahrádzam suroviny v ich zdravšej podobe. Toto ma povzbudilo si otvoriť kaviareň a pripravovať v nej rôzne nepečené dezerty vhodné pre viaceré skupiny alergikov, ale najmä spájanie nových chutí a vôní. Vo svete korenia sa cítim ako alchymista, ktorý báda nielen ich pôvod, ale experimentujem s chuťami, ich zdravotnými účinkami, ktoré nie sú len o fyzickom tele, ale krásne pôsobia aj na jemnú psychiku.

V živote som skúsila a nazrela do rôznych oblastí, ale v posledných rokoch cítim volanie k alternatívnej medicíne, čistým liečiteľským metódam a veľmi pozvoľná a s veľkým rešpektom na túto cestu nakračujem. Milujem aromaterapiu vo všetkých jej podobách. Som vďačná, že som za posledné roky stretla tých správnych a úžasných ľudí, ktorí ma učia a posúvajú na mojej ceste.
Je mi veľkou cťou, že som bola prizvaná k tomuto projektu, s ľuďmi, ktorých si vážim, kde môžem verejne prispievať o mojej milovanej téme a žiť tak v súlade so svojim srdcom. Vždy som verila tomu, že všetko je možné, teraz keď kráčam, viem že som sa vybrala správnym smerom, tak s radosťou konštatujem, že je to Pravda.