Mocný nedeľný slnovratový a račí NOV 21.6.2020

Našim najhlbším zámerom je byť v súlade s rytmom Zeme a zákonmi prírody.

Slnovrat bude na prelome dnešnej noci, teda z 20.6.-21.6. Oslava ŽIVOTA, RADOSTI, všetkých darov, hojnosti v našom živote. Preskakovanie očistného ohňa je zrejme najväčší symbol tejto noci. V priebehu celého roka je táto noc zo všetkých najkratšia. A keďže všetky procesy v prírode dosahujú svoj vrchol a príroda JE PLNÁ vôní a krásy, v tejto noci sa tradične zbierali bylinky, ktoré majú v tomto čase svoju najväčšiu moc. Pátralo sa vždy predovšetkým po zlatočervenej papradi. Ten, kto ju našiel na svätojánsku noc mohol prostredníctvom nej objaviť poklady. V túto noc sú otvorené všetky poklady zemské. Rovnako však i NEBO sa otvára a každému kto to zazrie, tomu to ŠŤASTIE prinesie. Celý život v prírode ide k najvyššiemu bodu, k plnému víťazstvu Slnka v čase letného slnovratu. Na počesť Slnka, svetla, lesku sa zapaľujú ohne nazývané „VAJANO“ alebo „SOBOTKY“. Verilo sa, že kto preskočí svätojánsky oheň bude počas celého roka chránený. Pálením ohňov sa však privolával i životodarný dážď. Často ho naši predkovia pálili od svätojánskej noci až po deň kedy začalo pršať. Zároveň sa verilo, že keď mladý pár spoločne preskočí oheň bude chránený a požehnaný. Popol zo svätojánskeho ohňa bol posvätný. Používal sa v mnohých magických rituáloch. Bylinky nazbierané počas tejto noci majú vraj ochranné účinky. Medzi často používané bylinky patril napríklad čistec a na dobrú myseľ sa pil čaj z pamajoránu.

Dostávame do daru svetlo, aby sme mohli osvetliť hĺbky našej duše, aby sme mohli zostúpiť ešte o stupienok nižšie a priniesť odtiaľ naše dary. Keď naše vnútorné SLNKO presvetlí naše tiene, tak sa nám otvoria všetky poklady NEBA i ZEME. Posolstvo tohto zvláštneho spojenia/a tento rok je plný zvláštnych spojení a odkazov/ mi pripomína konjunkciu Slnka s Plutom, ktorého posolstvo je o stretávaní svojich tieňov cez deň. Vedieť zažiariť v tme, nájsť ľahkosť v ťažkosti. Krajina vonkajších zrkadiel nám už nemusí povedať prečo tu sme alebo čo máme robiť. Dokážeme to sami prijatím svojich tieňov. Tu a teraz. Autonómia zažívania a schopnosti rozlišovať sa tak posúva do stále širších spojení – až za hranicu toho, čo sme si boli schopní predstaviť.

Čo sa týka astrológie, tak máme k dnešnému dňu 5 planét v retrográdnom, teda spätnom pohybe, to znamená, že sme vošli energeticky do obdobia, ktoré je vhodné na zamyslenie, zahĺbenie sa či prehĺbenie toho čo už je, zároveň tu máme teraz oslavu lásky, naplnenia, radosti. Do neskorej jesene sa budeme tento rok stretávať s ponoreniami sa do seba, prehodnocovania a zároveň dávania dôležitosti veciam v našom živote. Dôležitosti lásky, a takej tej naozajskosti života a nachádzanie zdrojov, z ktorých budeme čerpať po vynorení, ktoré nastane v decembri. Nestabilita, premenlivosť charakteristická pre znamenie Merkúra. Zdržanie. Čas na pomalý nádych. Nové rozhodnutia, akceptácia momentu Tu a teraz. Retrográdny Merkúr nám môže priniesť mnohé prekvapenia ohľadom komunikácie, či zdržania písomností.

Dni Raka, VODNÉ či CUKROVÉ sú dni, keď nám akosi viac chutia sladké jedlá, ale aj viac z nich priberáme. Cukry ovplyvňujú nervový systém. Ľahšie v týchto dňoch priberáme, preto je vhodnejšia ľahšia strava. Teraz je vhodné urobiť niečo pre naše PRIEDUŠKY, PĽÚCA, PEČEŇ, ŽALÚDOK. Bude to mať 2x väčší vplyv ako inokedy.

Dni Raka sú zároveň dňami listov. Sú vhodné na výsadbu koreňovej zeleniny i v boji proti nadzemným škodcom. Je vhodné zaliať izbové kvetinky, pohnojiť ich, ale i napríklad pokosiť trávnik.

Bylinky nazbierané v dňoch Raka pôsobia blahodárne na bronchitídu, pečeňové a žlčníkové ťažkosti, žalúdok.

PETROTERAPIA: V prípade, že máme starosti a chceme si dopriať radosť a harmonizáciu práve petroterapiou, teda kamienkami, tak vezmeme niektorý z kamienkov vhodný na tieto dni a jemne masírujeme celú oblasť palca ruky, najmä pri koreni prsta v čase medzi 10-11h, posilníme energiu sleziny. Kamienky ako ZELENÝ AVANTURÍN, JADEIT, MESAČNÝ KAMEŇ, ACHÁT GEÓDA sú vynikajúce na podporenie citlivej račej energie. Mesačný kameň podporuje našu intuíciu, Achát geóda je kameň pravdy, zdravého rozumu i ochrany budúcich mamičiek a plodu, Jadeit je kameň šťastia a prosperity, Avanturín je známy ako kameň šťastia.

??BYLINKY: Na posilnenie pľúc je vhodná kombinácia byliniek: Pamajorán, Praslička, Lipa, Podbeľ list, Medovka. MEDOVKA hladí naše srdce, PAMAJORÁN nás otvárania radosti z malých vecí, PRASLIČKA nám pomáha rozpoznať to čo pretrvá a dodáva nám väčšiu trpezlivosť pri nachádzaní správnych vecí.

Výborný čaj na detox pečene je: Breza, Repík, Čakanka, Jablčník, N. REPÍK nás otvára väčšej radosti. ČAKANKA väčšej aktivite, zmyslu pre disciplínu.

??AROMATERAPIA: Urobme si radosť s vôňami ako je KOPÁL, JAZMÍN, RUMANČEK, či POMARANČ, ktorý nám prináša radosť. Jazmín je antidepresívny a je to vôňa harmónie. Harmanček je protizápalový, antiparazitný, upokojuje nás a dovoľuje nám prijatie.

??TERAPIA FARBOU: v dňoch Raka je skvelá farba ZELENÁ. Na jednoduchý rituál môžeme použiť čokoľvek z tejto farby a podporiť tak naše plány do budúcna, či naše vzťahy a pozvať k sebe anjelov.

?ZLATÉ PRAVIDLO V DŇOCH RAKA: Všetko čo urobíme pre náš hrudník, pľúca, pečeň, žlčník sa prejaví dvojnásobne pozitívne, okrem akýchkoľvek operatívnych zákrokov samozrejme.

Dovoľme našim vnútorným presvedčeniam dostať sa tam, kde to nášho ducha baví, telu vonia, dušu hladí, srdce teší a my v láske a radosti rastieme.

AFIRMÁCIA: „Som v dokonalom súlade s rytmom svojho tela, srdca a duše. Som láska.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *