Svetelný nov vo vodnárovi

Inšpirácia, intuícia, originalita, progresivita, rebélia, inteligencia, otvorená myseľ, invenčnosť, sloboda, tvorenie nového, sebaurčenie, vytváranie nového životného dychu.

Prvý tohtoročný Nov je veľmi silný (je spojený i so začiatkom čínskeho nového roku v znamení kovového Potkana) a prináša so sebou možnosť väčšej citovej pohody a pohodových vzťahov i šťastných zoznámení. Do našich pracovných záležitostí prináša možné zmeny a nové rozhodnutia. Prináša svetlo do našich plánov a myšlienkových meandrov. Celý rok 2020 je rokom väčšieho spomalenia a pozornosti, hľadania súladu s naším vnútorným vnímaním času a tým čo plynie vonku, rokom hľadania nášho skutočného stredu a dotknutia sa našej skutočnej hĺbky, ale i vedomého vnímania našej hlbokej vnútornej radosti.

V esencii tohto Vodnárskeho Novu sa nám ujasní kto a čo je pre nás dôležité, podstatné, čomu chceme venovať v budúcnosti viac pozornosti. V tomto čase môžeme začať niečo, v čom môžeme v budúcnosti dlhodobo zotrvať. Keď sa dnes pre niečo konkrétne rozhodneme má to vynikajúci potenciál, že v konečnom dôsledku veci dobre dopadnú.

Vodnárske dni patria medzi dni vzduchu a Zemi a rastlinkám sa dostáva viac svetla ako inokedy. Všeobecne výborne funguje intuícia, túžba sa ukázať na verejnosti, práca so skupinou. Zároveň je náš prístup o niečo menej osobný. Máme chuť správať sa extravagantne, slobodne, nekonvenčne. Vodnár pôsobí na predkolenie a priehlavkový kĺb. Vo vzdušných dňoch Vodnára sú citlivé naše žily. Pri sklone ku kŕčovým žilám netreba ešte v týchto 2 najbližších dňoch nohy zaťažovať. Prechádzka môže teraz naše nôžky viac zaťažiť ako inokedy. Ak nám v dňoch vzduchu chutí práve mastné jedlo, je dobré zharmonizovať svoj hormonálny systém. V týchto olejových dňoch sa mení schopnosť nášho tela olej optimálne spracovať. Je vhodné vyhnúť sa mäsu a mastným a ťažkým jednám. Naše telo sa lepšie zbavuje toxínov. „Prekyslenie organizmu je základnou príčinou všetkých chorôb.“ Paracelsus

V dňoch Vodnára sú vhodné cviky pre posilnenie lýtok. Energia pôsobí na predkolenie a priehlavkový kĺb. Sú vhodné cviky na preventívny účinok proti kŕčovým žilám. Striedavo dvíhať špičky chodidiel a päty, kolená sú vystreté. Špičky prstov na nohách nahor, prsty dole, prsty hore, päty hore… Týmto spôsobom opakujeme vždy 7x. Potom prestávku. Každý cvik by sa mal opakovať v násobku čísla 7. Dôvodom je sedmičkový rytmus, ktorý má vplyv na celý náš život. Bunky v našom tele sa obnovujú v sedmičkovom rytme, každých 7 sekúnd niektoré bunky odumierajú a odovzdávajú informáciu novým bunkám. Bez toho by nevedeli čo majú robiť. Celý život prebieha v kolobehu, toku, neustálom pohybe, vo vytrvalom odovzdávaní informácií. Celý vývoj človeka prebieha v sedemročných cykloch, prvých 7 rokov nášho života je najpodstatnejších pre náš celý život. Vtedy nevedome nahrávame naše návyky, ktoré nás ovplyvňujú celý život. Kedykoľvek sa však rozhodneme zmeniť naše nevedomé vzorce, vedomou pozornosťou to vieme urobiť. Keď sa budeme bez prerušenia 7 dní zdravo stravovať naše telo na to nikdy nezabudne. Keď sa budeme 7 mesiacov pozitívne myšlienkovo stravovať máme základ na akúkoľvek veľkú pozitívnu zmenu v našom živote.

PETROTERAPIA: Počas tohto Novu je skvelým pomocníkom GRANÁT, ktorý je ochranným kameňom pred manipuláciou, dodáva nám energiu a uľahčuje robiť zmeny, FANTOM KRIŠTÁĽ, LEPIDOLIT je skvelým kameňom na elektromagnetické znečistenie, VLTAVÍN je kameň splnených prianí, DUMORTIERIT nám prináša zlepšenie okolností, keď strácame nádej, SHATTUCKITE nám umožňuje láskyplne ukázať svoje emócie, CHRYZANTÉMOVÝ KAMEŇ vhodný pre každého, kto chce urobiť nejaké zmeny a chce sa otvoriť budúcim možnostiam. Kameň, ktorý výborne synchronizuje s Vodnárskym Novom je i Krištáľ AQUA AURA. Podporuje spontaneitu a plné prejavenie svojej individuality.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *