Inovatívny a invenčný NOV (Nový obrat) 23.4.2020 v Býkovi

Podľa mytológie Európu priniesol na pobrežie Kréty z Malej Ázie ružovo-biely Býk. Zeus v podobe krásneho Býka s kvetinovým vencom na hlave. Europe sa tak stala jednou z mileniek Dia a zároveň i jeho chránenkyňa. Byk, v ktorom sa teraz nachádza spojenie Slnka, Luny a Urána je symbolom aj tohto Dia v podobe Býka. Táto trojkonjunkcia nachádzajúca sa dnes v Býkovi nám umožňuje urobiť ten správny počiatočný krok k zmenám v hodnotovom rebríčku, ktoré nám môžu priniesť v konečnom dôsledku nájdenie tých správnych skutočných hodnôt. S Európou je spojené znamenie Býka, teda krása a hodnoty. (Pôvod slova Európa – Eurisko – s dobrým ziskom, s dobrým povedomím, ukazovať sa, spoznávať, zisťovať, chápať, uznávať, poznávať, prináša zisk, že niekto je kýmsi, „Eu“ – po grécky znamená dobrý, mať sa dobre, priaznivo, šťastne, dariť sa. „Rope“ – obraz, pohyb, obrat. Teda Europe – všetko sa nakoniec v dobré obráti ? či všetko nakoniec dobre dopadne.)

?Na svatého Jiří vylézají hadi a Štíři.
Sviatok svätého Ďura vyháňa von Šťúra/Ščúra. Z hľadiska kresťanskej mytológie Slnko vyháňa von temnotu. V staroslovanskom múdrosloví začínal NOVý rok. Slnko vyháňa von všetky temné sily, ktoré sa dnu nazhromaždili. Tento Nov môžeme nazvať preto aj Veľké upratovanie a sadenie všakovakých zázrakov a novostí. Po Nove sadíme všetko, čo klíči smerom nahor. Nové vody (emócie, city, duchovno) nového duchovna prichádzajú, aby mohli obnoviť silu prírody a Zeme.

Pokiaľ sme sa až doteraz nevedeli na niečom rozhodnúť, tak tento Nov a energia spojenia Slnka, Mesiaca a nekonvenčného a slobodomyseľného Urána nám v tom pomôže. Naleje nám do krvného obehu energiu inovatívnosti, nových krokov, nádeje i odhodlania sa k novým začiatkom. A my budeme chcieť riskovať, budeme sa chcieť oslobodzovať a znovu-nadýchnuť. Štartovať i re-štartovať nové tvorenia podľa našich predstáv. Dobré obdobie pre oslobodzovanie sa od starých štruktúr, schopnosť vidieť veci zhora, z nadhľadu. Zmena hodnotového systému, zemské znamenie Býka je fixné a fixuje nový hodnotový systém.

Nov v Býkovi v tomto roku nás vedie k veľkým rozhodnutiam, doriešení starých citových záležitostí, rozhodnutie o pôžičkách, hypotékach, rozšíreniu podnikania, rozhodnutie o obchodovaní akéhokoľvek druhu môže mať úspech, či jeho zmene, stavbe domu, ale i zdokonaľovaniu svojho tela, preskladaniu nášho jedálneho lístka. Cítime posilnenie na zbavenie sa starých zlozvykov. To prečo sa v týchto dňoch Novu poznačených silným vplyvom znamenia Býka rozhodneme môže mať naozaj dlhú trvácnosť. Energie sú krásne, energia otvorenosti, komunikácie, inovátorstva i stability súčasne. Sme pripravení zmeniť svoj vnútorný obraz kráľovnej, či kráľa, i keď to práve pre znamenie Býka môže predstavovať i malú existenčnú krízu, pocit vykorenenia, ale nový obraz má tendenciu byť životaschopný a ľúbivý.

Dni Býka sú DNI ZEME A KOREŇOV priaznivé na výsadbu stromov, koreňovej zeleniny, zakladanie kompostov, hnojenie kvetín, aby sme posilnili ich koreňovú sústavu. V týchto dňoch je zvýšené pôsobenie na oblasť hrdla. Oslabené sú hlasivky, čeluste, zuby, štítna žľaza, uši. Olej z ľubovníka je výbornou prevenciou na bolesti v ušiach, ale aj protizápalovým prostriedkom. Pozor teda na túto oblasť tela, vhodné sú čaje, ktoré sú aj ako prevencia proti zápalu hrdla ako sú:

??BYLINKY: V týchto dňoch je super žuvať surové lístky ŠALVIE, ktorá má pozitívny účinok na žalúdok i dutinu ústnu a posilňuje imunitný systém. HARMANČEK (zápalové procesy v dutine ústnej na kloktanie ale ako zápar je skvelý na činnosť žalúdka a čriev), KAPSIČKA PASTIERSKA (pri silnom krvácaní ďasien) A keďže Býk je spojený i s hrubým črevom, tak zmiešaný čaj z čaj z PAMAJORÁNU, FENIKLA, REPÍKA je výborným prostriedkom, ktorý zároveň podporuje i náš imunitný systém.
Čaj na kašeľ a nami odporúčaná a osvedčená čajová zmes: koreň IBIŠA, BORÁKA, SLEZU, LIPY a PĽÚCNIKA

?PETROTERAPIA: ACHÁTY, napr. OHNIVÝ ACHÁT – kameň odvahy, radosti a tvorivosti. Pomáha nám vytvoriť ochranu, celkové posilnenie, zvyšuje odolnosť voči záťaži. Spája nás zo zemou, uzemňuje, pričom prináša pocit istoty a stability. Posilňuje našu vitalitu. Je v ňom prítomný element ohňa a je preto spájaný s koreňovou čakrou a sexuálnou aktivitou. Pomáha nám zlepšovat vzťah k nášmu fyzickému telu. – , GIRASOL – kameň prítomného okamžiku odhaľujúci to čo je v nás skryté. Na „výpravách“ s girasolom máme pocit, že nás hladí ľahký vánok našej vnútornej snovej fantázie, že nás šteklí jemný vetrík novej inšpirácie, že nás sýti uvedomenie si ľahkosti nášho duševného bytia, že sa v nás rozprestiera akýsi nový pokoj. Na chvíľu naše vnútorné dieťa ukolíše a stíši. Keď prijmeme jeho závoj, tú mliečnu jemnú omamnú hmlu, cítime sa znovu ako dieťa v náručí našej matky. Na hojdačke zavesenej na konároch stromu, pohybujúcej sa v jej tôni a piesni vetra, v súlade s rytmom nášho vlastného srdca. MESAČNÝ KAMEŇ – kameň jemnosti, ľahkosti, vynikajúci kameň na nové začiatky, harmonizáciu, dôveru v našu intuíciu, SOPEČNÁ BREKCIA – kameň nového poriadku i lásky k radosti.

V tzv. slaných dňoch Býka doplnenie červenej farby (najmä pri oslabenej štítnej žľaze) znamená priaznivý vplyv na krvotvorbu. Znamená to napríklad pitie červených štiav z malín, jahôd, červenej repy.. V týchto dňoch treba menej soliť, lebo toto znamenie účinok soli zosilňuje. Základná farba je však MODRÁ, teda všade, kde nás to napadne môžeme dať modrú farbu, na oblasti krku posilňuje krčnú, 5.čakru.

??AROMATERAPIA: vôňa ANÍZU, ŠKORICE, EUCALYPTUSU LEVANDULE i JASMÍNU

?AFIRMÁCIA: “Otváram sa kreativite a nekonečným možnostiam a krásnym darom Univerza.”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *