Rozvojový i premenlivý Blíženecký NOV 22.5.2020

Prepojenie emočnej, mentálnej, fyzickej roviny a zároveň harmonické spojenie nevedomia, vedomia.

Tohtoročný Nov v Blížencoch nesie v sebe energiu rozvoja i premenlivosti. Každý NOV je začiatok nového cyklu. Nespája sa s energiou ukončovania, či separácia. Táto energia je výsostne spojená s energiou splnu. Nov má v sebe panenskosť, neporušenosť. Chceme sa do niečoho pustiť. Začiatok v tomto zmysle pre tento Nov je fajn. Tento Nov je to ovplyvnený Saturnom, zodpovednosť, uvedomujeme si hranice, je ovplyvnený Jupiterom, ktorý má v sebe rastúcu a optimalizujúcu charakteristiku, tendenciu a je ovplyvnený Plutom, ktorý má v sebe moc, i z podsvetia dáva dozor. Spojenie Jupiter Pluto, prepojenie horného a dolného sveta. Je to veľmi silné spojenie. Má funkciu ochrany. Jupiter v spojení s Plutom je spojenie Zeusa s Hadesom. Archetypálne prepojenie svetlej i temnej stránky v nás posilňuje schopnosť s týmito plutónskymi tajomstvami pracovať. Pluto i Saturn zastupujú temnotu avšak Jupiter nachádzajúci sa v súčasnosti v strede tejto trojkonjunkcie nám zároveň nedovolí, aby bola duša vtiahnutá do temnoty. Vyššie sily sú v súlade, na úrovni princípu celistvosti sú prajné energie, ale na výkony treba dať pozor. Spojenie hraníc a bezhraničnosti je vynikajúce. Saturn má príliš tesné obmedzenia, prísne štrukturované a Jupiter je zase rozšafný, tak v konjukncii týchto dvoch planét sa teraz na úrovni kolektívneho nevedomia spája dobré vymedzenie si hraníc. Saturn nedovolí Jupiterovi byť príliš rozšafným a Jupiter nedovolí Saturnovi byť príliš sťahujúci. Takže ten princíp retrakcie a dilatácie sú v rovnováhe. Silná konjunkcia, kedy vieme veľmi efektívne využiť svoje hranice.

Silný vplyv Škorpióna v dobrej náväznosti na Blíženecké Slnko v sebe nesie energiu odtajňovania, Neptún v kvadratúre na Merkúr a Venušu v sebe nesie premenlivosť snenia i premenlivosť slova. Venuša v Konjunkcii s Merkúrom je nádherná napríklad na napísanie krásnej poetickej zbierky. Neptún, ktorý je však v kvadratúre k nim tu dodáva zmätenosť. Krásna komunikácia, ktorá však môže byť nejasná, či nezrozumiteľná. Slovo má mätúci charakter. Dohody, ktoré budú teraz realizované môžu byť nejakým spôsobom nejasné či nerealizovateľné. Mnoho krásnych slov bez jasného cieľa. Nepúšťať sa v tomto čase do vecí zbrklo. Mars má v sebe podnet, popud, akési nutkanie do niečoho sa pustiť, avšak treba si dať pozor na všetky normatívy dohôd.

Dni Blížencov sú DNI VZDUCHU A KVETOV a zároveň TUKOV. Tieto dni majú najlepšie tukové a olejové kvality. Priaznivé na sejbu, výsadbu a presádzanie všetkého, čo rastie do výšky. Rastlinky teraz prijmú lepšie hnojivá. V týchto dňoch je zvýšené pôsobenie na žľazový systém. Oslabené sú plecia, ramená, ruky, pľúca.

Pre Blížencov je základná farba ŽLTÁ, všetky žlté potraviny majú v týchto dňoch veľmi pozitívny vplyv. Červená farba šiat v oblasti ramien má v týchto dňoch na ne liečivý vplyv. Žltá farba potravín teraz dobre vplýva na našu pečeň a žlčník, žalúdok i slezinu. Pôsobenie žltej farby sa teraz dajú využiť na podporenie nervovej sústavy a funkcie žliaz.

??BYLINKY: V týchto dňoch je vhodný čaj z IMELA, ktoré dobre vplýva na funkciu žliaz, podporuje látkovú výmenu. Vynikajúca je zmes na zápal i bolesti kĺbov, či proti dne je pozostávajúca z KOREŇA PÚPAVY, VŇATE JABLČNÍKA, listov BREZY BIELEJ, TÚŽOBNÍKA, ZLATOBYĽU, ŽIHĽAVY. Tiež čaj z kozej nohy je teraz podporný.

?PETROTERAPIA: CHIASTOLIT – kameň na nájdenie nového pracovného miesta, KRIŠTÁĽ – Kameň pohybu, nového pohľadu a spontaneity, LABRADORIT – Kameň nasledovania vnútorných impulzov, JANTÁR – Kameň hlbokej dôvery a bezstarostnosti, ktorý presvetľuje naše tiene a hlboký vnútorný pocitový svet,CHRYZOPRAS – Kameň vedomého zažívania krásy, vzťahovej ľahkosti i vedomého tvorenia intimity vo vzťahu, HELIOTROP – kameň nových začiatkov a vnútornej slnečnej energie.

??AROMATERAPIA: vôňa BENZOE, MANDLÍ, ŠALVIE, CÉDROVÉHO DREVA

?AFIRMÁCIA: “Dôverujem svojmu vlastnému úsudku robiť správne rozhodnutia a múdre voľby.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *