NOV v Levovi 19.8.2020

„Všetko je nám dovolené, pokiaľ to robíme s láskou, citom a v správnej chvíli.“ Thomas Poppe

Energia tohto Novu je o túžbe sa ukázať, prejaviť, no zároveň sú prítomné energie, ktoré nás svojim spôsobom držia. Slnko, Mars, Saturn, Neptún sú o svojom vlastnom znamení, Jupiter z Kozorožca zároveň robí akýsi dohľad nad tým čo vzniká. Energia je vysoká, ohnivá, zároveň tlak pomerne veľký. Tlak na zmenu. Vzniká mnoho nového, zatiaľ však nie viditeľného. Trpezlivosť s časom. Tréning v našej schopnosti rozlišovať. Čo je moje a čo vychádza z môjho nepravého ja. Dôslednosť krokov. Sledovanie svojej energie.

Výborný čas na zmenu našej identity, rozpoznania toho čo nás niekde tlačí. Máme k dispozícii veľa energie a sily a zároveň sú tu energie, ktoré nás tlačia a zastavujú v pohybe, takže tvorivá sila je obrátená smerom dnu.

Doprajme si radosť, veľa radosti, lásku, pohodu. Doslova sa zabaľme do radosti, pretože z nej postupne vznikne nový život. A hoci je Nov, tak je do hĺbky nášho bytostného Ja oslobodzujúci. Zbavme sa všetkého čo nás niekde tlačí, brzdí, bráni, zavadzia, pretože nové princípy života a bytia sú už niekde prítomné v hĺbke v nás a my vojdeme do novej éry, nového stupňa vývoja, poznania, ako niekto úplne nový. V dňoch, keď je Luna i Slnko v Levovi máme pocit, že hranice a ohraničenia dokážeme ľahko prekonať. Nebojíme sa rizika. V týchto dňoch je riskovať tak trochu riskantné 🙂 tak i napriek slnečnému a hrdému Levovi je v týchto dňoch opatrnosť na mieste. Tohtoročný Leví Nov je tak trochu zvláštny, silne vnútorne transformačný s dosť veľkou dávkou trpezlivosti a zahĺbenia sa.

Rytmus Luny nám umožňuje každý mesiac, keď sa Luna dotýka Slnka vstúpiť do nových začiatkov, či rôznych re-štartov vždy s novou energiou, ktorá je charakteristická pre znamenie, ktorým práve Luna prechádza a ona ju tak krásne naberá a sála spolu so Slniečkom ku nám. A tento celý rok je o citlivosti, hodnotách, jemnosti, ženskej energii, láskavosti, rodine a všetkému tomu, čo rodina pre nás znamená. A preto je dnes krásne naladiť sa na rytmus začínania a silnú leviu energiu v sebe viacerými pokladmi, ktoré nám naša Matka Zem ponúka. Vypiť medovkový, hlohový čaj, urobiť rituál s rubínom, či dať si jemnú aromaterapiu s neroli.

Dni Leva, v tzv. dňoch tepla, by v našom jedálničku nemalo byť príliš veľa alebo príliš málo bielkovín či plodov. Tieto dni majú mimoriadny účinok na fyzický telesný stav a na zmyslové orgány. Šťavy z ovocia majú väčší účinok. Je vhodné zaradiť ovocný alebo pôstny deň v deň Novu, platí to ešte aj dva dni predtým aj po ňom.

Lev pôsobí na krvný obeh a srdce. Vyhýbame sa teda v týchto dňoch všetkému, čo namáha naše srdce a krvný obeh. Dobré je v týchto dňoch vynechať namáhavé fyzické či veľmi stresujúce aktivity. Dni Leva sú výborné na zber byliniek, ktoré podporujú srdce a krvný obeh. Manipulácia s malíčkom energeticky posilňuje a dáva do rovnováhy srdce. Keď máme v znamení Leva Slnko i Lunu, tak účinok bude výraznejší.
Oblasti srdca patrí láska.

Pokiaľ robíme rituál, základná farba je červená, doplnková je žltá. Pokiaľ má niekto problémy so srdcom, vysoký krvný tlak, je dobré sa v týchto dňoch vyhnúť červenej farbe, naopak je vhodná modrá, či žltá, harmonizujúco pôsobí zelená.

V týchto dňoch je prospešné strihanie vlasov, budú po ostrihaní pevné, zhustnú.

Tzv. TEPLÉ sú dni, kedy je vhodné urobiť niečo pre naše SRDCE a KRVNÝ OBEH. Bude to mať 2x väčší vplyv ako inokedy.

Užitočné môžu byť bylinky na zníženie krvného tlaku ako je praslička, medvedí cesnak, cibuľa, imelo. Káva, sladkosti, alkohol v týchto dňoch spôsobujú zvýšenie krvného tlaku.

PETROTERAPIA: V prípade, že máme starosti a chceme si dopriať radosť a harmonizáciu práve petroterapiou, teda kamienkami, tak vezmeme niektorý z kamienkov vhodný na tieto dni a jemne masírujeme celú oblasť malíčka ruky, najmä pri koreni prsta v čase medzi 11-13h, posilníme energiu srdca. Kamienky ako GRANÁT, KRIŠTÁĽ, KALCIT ORANŽOVÝ, CHRYZOBERYL, RUBÍN, ZOISIT s RUBÍNOM, RUBÍN v KRIŠTÁLI, DIAMANT sú vynikajúce na podporenie slnečnej levej energie. Granát je kameň radosti, vášne, lásky, odvahy a energie. Kalcit oranžový je kameň sebavedomia, optimizmu i posilnenia radostnej životnej energie. Krištáľ je kráľ medzi kameňmi, či „kameň kameňov“. Krištáľ s rubínom symbolizuje slnko, ktoré držia anjeli. Rubín v krištáli je kameňom inšpirácie a čistej radosti.

??BYLINKY: Na zníženie krvného tlaku je vhodná zmes byliniek zo SRDCOVNÍKA, PASTIERSKEJ KAPSIČKY, HLOHU a IMELA. Pastierska kapsička prijíma nové výzvy, hloh nám prináša radosť zo života a spontaneitu, imelo pomáha prijať svoje vlastné emócie a otvoriť sa im.

??AROMATERAPIA: Urobme si radosť s vôňami a zmesou vôní ako je RUŽA s CITRÓNOM, ktoré otvárajú naše srdce. Rovnako môžeme skúsiť vône na zníženie krvného tlaku: CITRÓN, LEVANDUĽA, MEDOVKA, NEROLI. Levanduľa nám pomáha sa vyjadriť. Medovka má v sebe jemnú energiu, nežnú silu, ktorá lieči naše srdce. Neroli má v sebe silu obnovovať a symbolizuje čistotu.

??TERAPIA FARBOU: v dňoch Leva je skvelá farba ČERVENÁ. Na jednoduchý rituál môžeme použiť čokoľvek z tejto farby a podporiť tak naše plány do budúcna, či naše vzťahy a pozvať k sebe anjelov.

?ZLATÉ PRAVIDLO V DŇOCH LEVA: Všetko čo v týchto dňoch urobíme pre naše srdce, krvný obeh sa prejaví dvojnásobne pozitívne, okrem akýchkoľvek operatívnych zákrokov samozrejme.

?A moja najobľúbenejšia mantra na záver? „Dovoľme našim vnútorným presvedčeniam dostať sa tam, kde to nášho ducha baví, telu vonia, dušu hladí, srdce teší a my v láske a radosti rastieme.“

AFIRMÁCIA: „Som v dokonalom súlade s rytmom svojho tela, srdca, duše i ducha. Som láska.“

autorka textu Mgr. Janka Porubanova*

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *