NOV v znamení Váh

NOV v znamení Váh 16.10.2020

Každý Nov privádza do nášho vedomia nové myšlienky a impulzy, ktoré udávajú rytmus a smer vývoja v ďalšom mesačnom rytme. A keďže v týchto dňoch vládne Venuška, šťastie prichádza ľahko.

Dni Váh, dni kvetov. Váham patrí Venuša, bohyňa lásky a umenia. Jej grécke meno je Afrodita, je tiež bohyňou rozkvitnutej prírody, kvetov. Afrodita dokáže všetko oddelené a bojujúce spojiť, priviesť k sebe alebo zviesť. Venušanské dni sú preto dňami, kedy novú myšlienku hodnotíme podľa toho či je krásna, estetická alebo nám prináša harmóniu. Nemusí mať hlbší zmysel. Úplne stačí radosť a otvorenie sa svetu. Láska nemá žiaden cieľ, iba túžbu milovať ?

Fáza do splnu bude dôležitá pre starostlivosť o seba, prejavenie lásky, spoločenské šťastie. Je prospešné v tomto čase umiestniť niečo pekné do Feng šuej zóny partnerstva a lásky. Farba Váh je žltá. Žltá farba podporuje činnosť žliaz, obranyschopnosť imunitného systému. Žltá farba na našom oblečení i na našom tanieri podporuje inšpiráciu, ale aj žlčník a pečeň. Okrem toho upokojuje nervy a je vhodná na depresie. Pôsobí upokojujúco na slezinu, aktivuje lymfatický systém a pomáha pri pečeňových ťažkostiach.

V čase od Novu do Splnu je vhodné dopĺňať do nášho tela vitamíny a minerálne látky, pretože sa vstrebávajú lepšie ako v iných dňoch. Všetko čo urobíme v týchto dňoch v prospech našich bokov, močového mechúra, obličiek sa nám dvojnásobne vráti. Pôsobí to preventívne i liečivo. Takže v čase medzi 15.-19. hodinou je vhodné piť dostatočné množstvo tekutiny, aby sme obličky a močový mechúr dokonale preplákli. Nov vo Váhach je ideálnym časom na prečistenie našich obličiek od rôznych jedov, toxínov a všetkého čo naše telo znečisťuje. Vňať z petržlenu pokrájame, povaríme v hrnci 10minút a keď vývar vychladne, tak prefiltrujeme, dáme do chladničky a popíjame každý deň. Petržlen je známy ako jeden z najlepších prostriedkov na čistenie obličiek.

Jednoduchý cvik pre dni Váh – v stoji si striedavo priťahujeme kolená čo najbližšie k hrudi a pritom vydychujeme. Najprv pravé koleno, potom ľavé, každé 7sekúnd a trikrát zopakovať. Nádych je vtedy, keď stojíme oboma nohami na zemi.

Petroterapia – z kameňov sú vhodné počas tohto Novu ružový a modrý turmalín, ruženín i citrín s malachitom. Turmalín ružový je kameň súcitu, nekonečnej láskavosti a otvorenia zmyslov pre vnímanie krásy. Indigolit/modrý turmalín je kameňom ľahkosti, dobrej reči i lásky k pravde. Malachit nám pomáha uvedomiť si svoje pocity a túžby, sny a priania. Aké sú tie Vaše? (Napíšte si ich v tomto čase na žltý papierik alebo text napíšte žltou farbou, či použite žltú sviečku na rituál. Pred spaním dajte papierik s textom pod vankúš. Pokiaľ je prianie v čistých vibráciách srdca, tak s najväčšou pravdepodobnosťou vyplní). Ruženín nás uvoľňuje z nesmelosti, otvára srdce. Citrín je počas tohto Novu na hojnosť, šťastie a zobratie si svojej sily späť. Od Novu do najbližšieho splnu je najlepší kameň selenit.

Aromaterapia – pre tento Nov je skvelý Jazmín. Pochádza zo severnej Indie a Perzie. Je to vôňa, ktorá otvára srdce, povznáša náladu, dodáva optimizmus, radosť a dáva nám ľahkosť.

A na záver môj osvedčený recept na očistu ľadvín obsahuje nasledovné bylinkové zázračnosti: vres, ľubovník, lipkavec, hluchavka, zlatobyľ, repík.

autorka textu Janka Porubanova*

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *