NOV v Baranovi 24.3.2020

Zmena
Čakajúca v múdrom nevedomí celku
Múdrosť, ktorá presahuje rozum
Ožíva
V individuálnom
Vedomí
Lásky

Čas rozrezonoval veľkosť života
Stretol sa s DNA
A múdrym srdcom ľudstva
Aby rozsvietil sieť vlákien čo spájajú v tele život
Hlboké spojenia
..toľko múdrosti v sebe v hĺbke v pamäti skrýva
Naša stará myseľ
Toľko krás potrebuje vykuknúť
Spoza filtra očí času
A my zatiaľ potrebujeme nechať navyknúť naše oči zmene
Nechať ich hľadieť na mnohú skrytú krásu
Ktorej dovoľujeme sa vynoriť

Všetko nefunkčné a nepravdivé zaniká
Priveľa presvedčení sme vláčili
So sebou
Na sebe
V sebe
Koľko úľavy je o-pustiť
Celú túto zbytočnosť
A prijať novú kožu
Ktorá dýcha pravdu
……zíde sa nám teraz všetka múdrosť Zeme
Pružnosť a flexibilita hada
Obratnosť
Mäkkosť i prijatie
Láska
Obozretnosť
I trpezlivosť
Neha
A vzájomnosť
Nech jej všetci máme dostatok

?Esencia Barana a tohto Novu

dynamika, rýchlosť, nový začiatok, konanie, vytváranie nového priestoru, farba červená
Nový štart, oheň, inšpirácia, nový začiatok, ale i ukončovanie, rast, nové plány sa rodia v nás

Energia plná inšpirácie, motivácie, odvahy, impulzívnosti, vášne vo vzťahoch a v éteri sa mnohé konce stretávajú s úplne novými začiatkami. Snáď nie je lepšieho obdobia na to, aby sa niečo mohlo začať v nás a postupne i navonok. Baranovi vládne planéta Mars a tá je o realizácii našich zámerov. Rovnako však práve teraz vnímame i prekážky a obmedzenia, ktoré stoja na ceste za našim prejavením sa vo svete. Dovoľme si prijať tieto dočasné obmedzenia, spozornieť a zaoberať sa v sebe tým čo vzniká, tým čo sa práve teraz tvorí, novým životom. Vdychovať lásku, vydychovať vďačnosť. Všetko začína v nás. Všetko čo je viditeľné bolo najskôr skryté.
Tento prvý jarný Nov v Baranovi je vynikajúci čas na začatie novej etapy v našom živote. Práve teraz je v nás chuť individuálne rásť. Otvorenosť k zmenám nám prináša novú energiu do našich myšlienok, viet, životov, sveta. Baran je veľmi aktívna energia, ktorá nám dovoľuje aktívnejšie konať než inokedy. Dovoľme si teda teraz dať tej energii úctu tým, že spravíme aspoň jeden malý krok smerom k niečomu novému. Môže to byť čokoľvek. Trebárs si nakresliť na papier svoju vlastnú predstavu o našom pozemskom raji, radosti.
V skutočnosti je otázkou či existujú nejaké začiatky či konce. Je tu prítomná iba stále plynúca meniaca sa životná energia, ktorá ku nám komunikuje cez naše meniace sa cykly, znovunarodenia sa a nekonečnú transformáciu. A i tie najnečakanejšie začiatky a konce sú akousi súčasťou udalostí, ktoré viedli a vedú k okamihu, kedy sa „zmena“, či naša nová časť nevyhnutne prejaví.
Energia tohoto Novu je jednou z najsilnejších v tomto roku. Je výborné nájsť si čas pre seba a nájsť v sebe odpovede na to, prečo a aké v živote potrebujeme urobiť rozhodnutie, ktoré nás privedie do živého snívania a žiť radostne život aký chceme, po akom túžime.
Je to čas na zhromaždenie i nájdenie a objatie svojej vnútornej sily a odvahy a spolu s tým prijatie v láske všetkého čo teraz z hĺbky vykukuje napovrch.

NOV v Baranovi, v tzv. dňoch tepla by v našom jedálničku nemalo byť príliš veľa alebo príliš málo bielkovín či plodov. Tieto dni majú mimoriadny účinok na fyzický telesný stav a na zmyslové orgány. Šťavy z ovocia majú väčší účinok. Je vhodné zaradiť ovocný alebo pôstny deň v deň Novu, platí to ešte aj dva dni predtým aj po ňom.
Baran súvisí s oblasťou hlavy, mozgu, očí, našimi zmyslovými orgánmi. Môže sa teda v týchto dňoch vyskytnúť trebárs migréna, čo môže byť spôsobené zlým prekrvením, najmä v oblasti hlavy. V prípade migrény je vhodné použiť žltú a modrú farbu, ktoré ju tlmia a upokojujú. Ak máme naopak pocit nedokrvenia, tak je dobré použiť červenú.
V týchto dňoch je prospešné si vmasírovať do pokožky hlavy nejaký dobrý olej na vlasy pred ich umytím rovnako je efektívne venovať sa očnej gymnastike. Tiež je účinná jemná masáž hlavy, jemná masáž koreňa nosa, i chytiť sa za uši a jemne potiahnuť akoby sme ich chceli naplno otvoriť a predĺžiť. Máme zrazu pocit, že lepšie počujeme to, čo ku nám prichádza ?
?PETROTERAPIA: Z kameňov je vhodný ako symbol nových začiatkov RUBELIT (červený turmalín), ale i MELÓN TURMALÍN, ktorý obsahuje i zelenú farbu, symbolizujúcu nádej i pustenie všetkého čo už k nám nepatrí. AMAZONIT zase harmonizuje rozum a intuíciu a posilňuje kontrolu nad našim životom.
?? AROMATERAPIA: CITRÓN, LEVANDUĽA, ŠKORICA, ROZMARÍN – zmes poskytne inšpiráciu i uvoľnenie a okrem toho je antibakteriálna a antivírusová.
EUCALYPTUS je vynikajúca esencia na čistenie dýchacích ciest,
TYMIÁN je vhodný pri bakteriálnych a vírusových infekciách. OREGANO pôsobí skvelo na vírusové ochorenia a samozrejme netreba zabudnúť na ČAJOVNÍK.

??BYLINKY: Na uvoľnenie neurologických problémov v oblasti hlavy a zubov je kôra zo ŠKORICE. Na podporu relaxácie a uvoľnenie je MATA a ŽELEZNÍK. MEDOVKA napomáha psychickej a fyzickej pohode.
V týchto dňoch je dobré piť čaj zo SLADOVKY (SLADKÉHO DRIEVKA), ktoré má antivírusové účinky a rovnako je vhodným prírodným prostriedkom na pľúca a vykašliavanie, čistí sliznice.
DIVOZEL je účinný pri zápaloch sliznice hrdla (je dobré ho kloktať), kašli a celkovo pôsobí na zdravie pľúc, MATA PIEPORNÁ podporuje trávenie, dezinfikuje naše telo, pôsobí antisepticky a upokojujúco pri zápaloch horných dýchacích ciest, má antibakteriálne vlastnosti, je výborná na znižovanie teploty a je tiež skvelý antioxidant, ŠALVIA uľavuje bolestiam hrdla, kašľu. Má dezinfekčné a sťahujúce účinky. Je vysoko protizápalová. Vo forme kloktadla dezinfikuje dutinu ústnu a hrdlo, uvoľňuje hlieny a tlmí zápal. Je veľmi vhodná pri vírusových infekciách.
PODBEĽ je výborným prostriedkom na pľúca, zmierňuje kašeľ, čistí pľúca a priedušky
KAPUCÍNKA má antibiotické účinky, Pôsobí na bakteriálne i vírusové ochorenia

Jednoduchá dychová MEDITÁCIA na tieto dni: Vdychujem lásku, vydychujem vďačnosť. Vdychujem lásku, vydychujem vďačnosť. Vdychujem lásku, vydychujem vďačnosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *