SLADKÝ, ZASNENÝ A HLBOKÝ NOV V RYBÁCH

*úžasné energie na očistnú meditáciu, nasledovanie intuície, hlbokú empatiu, romantické vízie a vyžarovanie lásky*

Luna vo fáze Novu v sebe vždy skrýva potenciál nových možností. Začína sa nový cyklus, má význam pre nové začiatky na individuálnej úrovni

Jemné impulzy počas Novu nepociťujeme tak veľmi silno ako splnové, pretože zmena polarizácie síl neprebieha tak náhle, je oveľa jemnejšia. ..a energia Neptúna, ktorý vládne Rybám ešte viac zosilňuje túto jemnosť. Naša intuícia je veľmi posilnená, a keďže máme teraz v Rybách Merkúr, tak myslenie je o trochu chaotickejšie ako inokedy, ale možno práve nové spájania myšlienkových vzorcov stoja za pozornosť. Myslenie je super citlivé a má v sebe značnú hĺbku. Zvyšuje sa empatia. Merkúr je teraz tzv. retrográdny, čiže má spätný chod. Vybavovanie úradných vecí môže byť o trochu pomalšie, možno oneskorená komunikácia, vyžaduje si to trochu viac pozornosti k tomu, čo vybavujeme, ale i ako a komu komunikujeme. „…je to naozaj tá správa, ktorú chcem poslať? Som si istý/á, že mám správne dôvody na dané konanie? Sú tie dvere, ktoré chcem otvoriť tie pravé?“  možno takto nejako môžu teraz vyzerať naše myšlienkové reťazce… ..ideálne je počúvať a riadiť sa jemným hlasom svojej intuície.

Merkúr nám v týchto dňoch pripomína, že máme realizovať niečo na čo už sme mysleli , ale sme odkladali.  Možno je to niečo, čo už nám do života vošlo, čo sme obišli a možno nepokladali za dôležité, teraz máme možnosť realizovať, a tak správne zužitkovať potenciál Marsa s Uránom nachádzajúcich sa v zemských znameniach. Ponúkajú energiu praktičnosti a majú v sebe i akýsi romanticko-revolucionársky podtón. Merkúr však teraz v sebe veľmi nenesie schopnosť racionáneho vnímania vecí. Tento Nov je preto vynikajúci pre všetkých snílkov, umelcov a všetky tvorivé duše.

Ako byť teraz najlepšie v súzvuku s prírodnými rytmami a užiť si energiu Neptúna, v ktorom sú teraz štyri planéty? Meditácie, wellness, jemná masáž, akékoľvek umenia ako maľovanie, spievanie, hudba, divadlo, kino si v týchto dňoch nádherne užijeme. A tie sny sú teraz naozaj nádherné, prekrásne. Toto je úžasný Nov na začiatok zvedomovania svojich snov a zapisovania si ich do denníčka, krása.. Alebo sa len tak nechajte unášať touto jemnou neptunickou energiou (éterickosť, charizmatickosť, snenie, vízie, súcit, romantika, fantázia i naivita), spojenie s anjelskými bytosťami, chanelling je v týchto dňoch posilnený.

A keďže Slnko svoje lúče harmonicky posiela do planét, ktoré stoja v zemských znameniach, tak naše sny by sme mohli priviesť na Zem a tiež vytrvať v pokračovaní našich už začatých plánov. To, čo je k tomu potrebné, je nájsť spôsob ako a byť kreatívni a odvážni a tiež tá správna štipka vytrvalosti a odhodlania vykročiť presne tam kam chceme.

V dňoch Novu v Rybách je dobré vyhnúť sa múčnym jedlám a jedlám s vysokou dávkou cukrov. Oveľa rýchlejšie sa z nich priberá ako v iných dňoch. Pôstom pri Nove predchádzame niektorým chorobám, zbavujeme sa toxických látok. Detoxikačná schopnosť tela počas Novu je na vrchole. Alkohol, nikotín a podobné drogy majú v týchto dňoch dvojnásobný účinok. Takže pozor na ich konzumáciu! Pečeň má v čase medzi 1-3h po polnoci mnoho práce – odbúrava opotrebované krvinky, spracováva potravu, premieňa rastlinné a živočíšne bielkoviny na látky vhodné pre telo. V čase o 3hodine ráno sa kolobeh energetických špirál končí a zvieratníkovým znamením Barana sa znovu začína v pľúcach prvým vydýchnutím a nadýchnutím.

Keď sa chcete zbaviť starých návykov, je tento deň na to ako stvorený. V tento deň je však ideálne i zasadiť semienko nových návykov.

Ako efektívne zapojiť telo do tohto Novu? Všetko čo v týchto dňoch urobíme pre naše chodidlá sa prejaví dvojnásobne pozitívne. Na chodidlách sú zakončenia všetkých telesných meridiánov, takže každý orgán môžeme podporiť stláčaním určitých bodov na chodidlách. Výborný a jednoduchý cvik je dvíhanie pera z podlahy prostredníctvom uchopenia prstami chodidiel. Ďalší pohyb je trebárs hýbanie prstami na nohách nahor a nadol.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *